Kosilo v pol ure

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

8. nov 2005 12:48

Še moj prispevek: GRENADIRMARŠ Skuhamo neolupljen krompir. V drugi posodi skuhamo polžke ali školjkice ali...skratka testenine. Na prepraženo čebulo damo testenine in krompir in zrestamo vse skupaj. Zraven ponudimo solato. LP miha-ela

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. nov 2005 13:46

Špinačni široki rezanci s tunino omako: Posebej skuham rezance.Pločevinko tune stresem v posodo,segrejem,dodam česen v prahu,mleto rdečo papriko,peteršilj...Premešam.Vlijem sladko smetano.Prevrem in polijem čez široke rezance. Ajdovi rezanci v sirovi omaki: Posebej skuham rezance.V drugi posodi segrejem mleko,dodam 4 do 5 zdenka sirčkov,če se mi valja po hladilniku tosti sir pa še tega.Na blagem ognju segrevam,da se sir stopi.Začinim s poljubnimi začimbami ali samo osolim,če je potrebno.Rezance nadevam na krožnik,prelijem s sirovo omako in postrežem. Dober tek! Vesna Leben

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

8. nov 2005 14:34

Ena super jedi za nahitro je tudi polenta na 100 načinov. Lahko je koruzna ali ajdova. Polento lahko jemo poleg raznih omak, golažev,.. tako kot pašto, lahko pa jo jemo tudi samo. Sama zelo rada skuham polento že en dan prej, jo dam v pravokotno posodo (pekač), drug dan, ko se mi pa ful mudi, pa jo narežem na rezine in popečem v ponvi na malo masla. Zraven lahko spečeš kak zrezeke ali pa jo ješ samo z malo parmezana. Včasih, ko kuham polento dodam vanjo koščćke pršuta in sira, ki se potem, ko polento popečeš prav fino stopi in zapeče. Poleg še skleda solate in imaš kosilo v 10 minutah. Ana

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. nov 2005 14:58

Ali pa kus kus z različnimi omakami.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. nov 2005 15:16

Pa še ena hitra omaka za kus-kus: piščančja prsa brez kosti narežem na majhne kockice in popražim. Ta čas zrežem tudi papriko na kocke (lepo je, če je ena rdeča, ena rumena, lahko pa še zelena)in jo dodam mesu. Vse skupaj podušim in imam hitro omakico za kus- kus. Lahko pa bi na začetku podušila tudi čebulo, a jo večkrat pozabim. Suzana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. nov 2005 16:01

Hmm, lepo ste se razpisali, ampak teme v forumu niso najbolj pregledne. Jaz namreč tačas uresničujem nekaj drugega, samo je veliko dela in bo kmalu narejeno... Pri receptih bo nekaj novih rubrik med njimi tudi čas priprave: do 5 minut (za kakšne cocktaile bolj) do 15 minut do 30 minut do 60 minut do 2 uri do 3 ure Taki razmaki bodo... In potem se bo dalo po tem ISKATI Bom pa prosil vse avtorje receptov, da VSE svoje recepte popravijo iz beležke in dodajo nove rubrike ki jih pripravljam (ta o času bo obvezna, saj gre le za okvirni čas)... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. nov 2005 16:13

Iskanje deluje samo uporabnikom plus paketa. Torej to ne bo uporabno tistim izmed nas, ki smo samo občasni obiskovalci. Vseh teh idej, ki sem jih napisala v forum, ne morem napisati pod recepte, saj nisem njihov avtor. Nikoli si na tej strani ne bi privoščila napisati recepta, ki se ga nisem izmislila od A-Ž. Se preveč preganja takšne. Je pa super, da boš to uredil, a še vedno sem za to, da se o tem govori tudi na forumu. Suzana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. nov 2005 16:19

Ja seveda, pogovarjajte se kot se želite. Hotel sem le povedati, da bo tudi ta možnost v kratkem. Tiste, ki prepisujejo, ne preganjam jaz, pač pa zakon o avtorskih in sorodnih pravicah Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

8. nov 2005 20:07

Pri nas je večkrat na sporedu pizza. Čeprav testo najraje zgnetem na roke, mi z uporabo kvasa v vrečki navadno uspe postreči v pol ure (s peko vred). Vzhajam samo kakih 10-15 minut, vmes pripravim paradižnikovo omako (konzervi pelatov dodam baziliko, origano in timijan), gobice (zrezane, zamrznjene vsujem na malo olivnega olja, popražim in dodam strt česen in na drobno zrezan peteršilj ter sol). Na naoljenem pultu razvaljam, nadevam, potem pa v pečico. In da ne pozabim- med pripravo že ogrevam pečico. Včasih za spremembo na isti način, kot gobice, pripravim melancane, bučke, paprike in naredim zelenjavno pizzo. Povrhu dam le še kake 3 vrste sira (mozzarela ali bela pica ne sme manjkati) ZIMA

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

9. nov 2005 11:26

Nikogar danes? Da potegnemo temo spet na vrh. Rešitev za hitra kosila so tudi mineštre. Res, da je z njimi precej več dela, a se jih lahko pripravi dan prej in so zelo primerne za pogrevanje. Jaz jo vedno skuham za dva dni, po potrebi spasiram in potem zadnji hip samo pripravim zakuho. En dan pašta, drugi dan pa riž. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti